INFRATUZILMANI RIVOJLANTIRISH ORQALI AHOLI FAROVONLIGINI OSHIRISHNING ILMIY-NAZARIY ASOSLARI
infratuzilmaumumiy vergul ro'yxat seperatori aholi farovonligiumumiy vergul ro'yxat seperatori ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishumumiy vergul ro'yxat seperatori transport infratuzilmasiumumiy vergul ro'yxat seperatori kommunal xizmatlarumumiy vergul ro'yxat seperatori raqamli infratuzilmaumumiy vergul ro'yxat seperatori hududiy rivojlanish##article.abstract##
Maqolada infratuzilmani rivojlantirish orqali aholi farovonligini oshirishning nazariy asoslari va amaliy yo‘nalishlari tahlil qilinadi. Tadqiqotda transport, energetika, kommunal, ijtimoiy va raqamli infratuzilmaning aholi turmush sifati, daromadlari va bandligiga ta’siri baholanadi. Statistik tahlil va qiyosiy yondashuvlar asosida infratuzilma rivojining ijtimoiy-iqtisodiy samaradorligi aniqlanib, aholi farovonligini oshirishga qaratilgan ilmiy xulosalar va amaliy takliflar ishlab chiqiladi.
Abdullayeva, Y. S. qizi. (2026). INFRATUZILMANI RIVOJLANTIRISH ORQALI AHOLI FAROVONLIGINI OSHIRISHNING ILMIY-NAZARIY ASOSLARI. INNOVATSION IQTISODIYOT, 1(06). Retrieved from https://ojs.qmii.uz/index.php/ej/article/view/1078