QASHQADARYO VILOYATINING INVESTITSION MUHITI: JORIY HOLAT VA MAVJUD MUAMMOLAR TAHLILI
• Egamberdiev, A.Sh. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Marketing va raqamli iqtisodiyot kafedrasi 1-bosqich mustaqil tadqiqotchi (PhD) https://orcid.org/0009-0004-4203-5233
Qashqadaryoumumiy vergul ro'yxat seperatori investitsiya muhitiumumiy vergul ro'yxat seperatori raqamli transformatsiyaumumiy vergul ro'yxat seperatori to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarumumiy vergul ro'yxat seperatori iqtisodiy rivojlanish
Qashqadaryo viloyati investitsiya muhiti tahlili aholi farovonligi va iqtisodiy rivojlanish uchun muhim ahamiyatga ega. Mavjud holatda asosiy muammolar qatorida raqamli infratuzilma yetishmovchiligi, byurokratik to‘siqlar va qishloq hududlarida internet qamrovining pastligi bor. Hududda to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarni jalb qilish uchun raqamli transformatsiya, ma’muriy xizmatlarni takomillashtirish va davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish zarur. Maqola hududning iqtisodiy imkoniyatlari va investitsiya jozibadorligini oshirish yo‘llarini ko‘rsatadi.