DAVLAT BOSHQARUVI ORGANLARIGA XALQARO ISO STANDARTLARINI JORIY ETISH NATIJADORLIGI
• Maxkamov, N.T. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi Samarqand hududiy filiali katta o‘qituvchisi, i.f.f.d. PhD. https://orcid.org/0009-0003-1466-0421
davlat boshqaruviumumiy vergul ro'yxat seperatori ISO standartlariumumiy vergul ro'yxat seperatori sifat menejmenti tizimlari (ISO 9001)umumiy vergul ro'yxat seperatori ijtimoiy mas’uliyat (ISO 26000)umumiy vergul ro'yxat seperatori shaffoflik va hisobdorlikumumiy vergul ro'yxat seperatori fuqarolarning ishonchiumumiy vergul ro'yxat seperatori investitsion jozibadorlikumumiy vergul ro'yxat seperatori davlat xizmatlari sifatiumumiy vergul ro'yxat seperatori korrupsiyaga qarshi kurashumumiy vergul ro'yxat seperatori natijadorlik va samaradorlik
##article.abstract##
Maqolada davlat boshqaruvi organlarida ISO standartlarini joriy etishning dolzarb masalalari, 2015-2024 yillardagi dinamika, ularning samaradorligi va istiqbollari tahlil qilingan. Maqolada ilmiy adabiyotlar, xalqaro tajribalar va O‘zbekiston davlat boshqaruvidagi amaliy misollar asosida ISO standartlarini joriy etishning afzalliklari va qiyinchiliklari ko‘rib chiqilgan. Xalqaro standartlarga muvofiq islohotlarni amalga oshirish bo‘yicha ilmiy va amaliy tavsiyalar keltirilgan.